Najlepsza trasa dla kierujących się na Kaszuby, i dalej do Kościerzyny, bo w przeciwieństwie do wyznaczonego szlaku, wiedzie po asfalcie, przeważnie mniej uczęszczanymi drogami.

Odcinek Gdynia Dąbrowa – Bojano (7,5 km)
Trasa zaczyna się na gdyńskim osiedlu Dąbrowa, przy pętli autobusu nr 180 (GPS: N 54°28’17,5” ; E 18°26’57,4” ; wysokość 138m). Należy wjechać na polną drogę, po czym kierować się prosto, w dół piaszczystym zjazdem, gdzie skręcamy w lewo i dalej, wspinamy się drogą, na pagórku skręcając po raz drugi w lewo. Dalej nie ma właściwie problemu – jedziemy drogą prosto, ignorując wiele mniejszych odnóg, aż docieramy pod las, gdzie charakterystycznym momentem jest długi zjazd w dół po kocich łbach.

Gdy docieramy do drogi asfaltowej, jedziemy w lewo, a kilkaset metrów dalej, gdy asfalt już się skończy odbijamy w prawo, łagodnie skręcającą drogą polną, która wspina się na niewielki pagórek. Po chwili jesteśmy przy samotnym gospodarstwie, gdzie naprawdę warto poświęcić chwilę na zatrzymanie się przy pięknej kapliczce zbudowanej na środku oczka wodnego.

Jedziemy dalej: cały czas prosto, przez las, wycinkę, gdzie jest już kilka domów, kolejny kawałek lasu. Gdy po wyjeździe z niego droga skręca w lewo, bez wahania jedziemy dalej. Z prawej powinnien nas dojść niesamowity hałas (na wiosnę i w lecie). Nie należy uciekać :), to tylko moczary, na których tysiące ptaków odbywa lęgi. Jest to raj dla ornitologów (dla każdego innego piękny widok – GPS: N 54°29’00’5” ; E 18°23’40’9” ; wysokość 148 m).


Gdy dojedziemy do ogromnej, podłużnej obory, skręcamy na tym skrzyżowaniu w lewo i po przejechaniu 500 m jesteśmy w Bojanie, gdzie pozostaje nam dobić do głównej drogi, skręcając przy tym w lewo. Po prawej stronie mijamy sklep.

Odcinek Bojano (7,5) – Kielno (10,5) – Czeczewo (19,5) – Przodkowo (25,5)
Na samym wyjeździe z Bojana, jedziemy asfaltową drogą na Kielno w prawo [nie można pomylić, bo jest tylko jedna :-]. W Kielnie skręcamy przed strażą pożarną w lewo. W Czeczewie z kolei w prawo. Gdy dojedziemy do Przodkowa, kierujemy się na Kartuzy.

Odcinek Przodkowo (25,5) – Kartuzy (34 km)
Dojeżdżamy do Kobysewa drogą główną, skręcając w lewo po 3 km. Po kilkuset metrach po prawej zaczyna się asfaltowa droga, natomiast dalej przechodzi w polną. Mijamy po prawej dużo pojedynczych gospodarstw, a kilka kilometrów dalej wjeżdżamy w las. Po pewnym czasie dobijamy do głównej drogi i skręcamy w lewo. Do Kartuz pozostało zaledwie 2 km.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.